Home denizdeninciler.com Yün ponpon yapmanın en kolay 5 yolu

Yün ponpon yapmanın en kolay 5 yolu

5
557

Eğer siz de son günlerde kafayı ponponla ve ponponla yapabileceğiniz projelerle bozduysanız, doğru yerdesiniz. Bendeniz geçtiğimiz 2 haftayı yün ponpon yapımını araştırarak, ponponlar yaparak, ponponlardan projeler kovalayarak ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak üzere detaylı bir yazı dizisi hazırlayarak geçirdim. Anlayacağınız, ponpon konusunda bana güvenebilirsiniz 😉

Yün ponpon yapmak için kullanabileceğiniz envai çeşit yöntem var. Aşağıda gördüğünüz ilk dört yöntem, tek seferde tek bir ponpon yapmanın dört farklı yolunu anlatıyor. Beşinci yöntemde ise tek seferde helak olmadan çokçok ponpon nasıl yaparsınız, onu izah ediyorum. Her yöntemin detaylı açıklaması için ilgili linke tıklamanız yeterli.

  1. Direk parmaklarınızı kullanabilirsiniz: benim tek ponpon yapmak için en sık kullandığım yöntem bu oldu. Nasıl yapılacağını şurada detaylıca açıklıyorum.
  2. Elinizle yapabileceğinizden daha küçük ponponlar yapmak isterseniz yukarıdaki yöntemi çatal üzerinde uygulamanız da mümkün. Arzu edenler için onu da şurada anlatmışlığım bulunuyor.
  3. Yün satan mağazalardan alabileceğiniz ponpon yapma aparatları sabit büyüklükte ponpon yapmak istiyorsanız çok iş görebilir. Bildiğim kadarıyla yüncülerde ve tuhafiyecilerde bulabilirsiniz. İnternetten satın almak isterseniz tchibo.com’da satılıyor. Ama daha uygun fiyatlısını isterseniz aliexpress.com’da çok ucuza envai çeşit pompom aparatı ve setleri var mesela.
  4. Koli kutusu, tuvalet kağıdı veya kağıt havlu rulosu gibi karton malzemeden kendi ponpon yapma aparatınızı yapabilirsiniz. Ben aşağıda gördüğünüz 2 numaralı yöntemi denedim ama bir noktadan sonra karton eğilip bükülmeye başladı. Ve kartondan aparat yapmak için oturup uğraştığıma hayıflandım. İlk ve en basit yöntemin en kolayı olduğuna karar verdim. Yine de siz aşağıdaki aparatları yapmak üzere şansınızı denemek istiyorsanız fotoğrafın üzerine numaralandırılmış olan tekniklerin her biri için bir link göreceksiniz. Oraya tıklayarak aparatın nasıl yapıldığını anlayabilirsiniz. Bunlar içerisinde yalnızca 4 numaralı kaynak Türkçe, ama zaten konunun temelini anladıktan sonra çok da okuyacak birşey kalmıyor ve fotoğraflar yeterince açıklayıcı oluyor.Link #1: happydings.net / Link #2: miri-d.blogspot.com Link #3: www.thecrafttrain.comLink #4: www.deryagibiorguler.com
  5. Son olarak, ponpondan halı/paspas, yastık veya sehpa kaplaması gibi çokçok ponpona ihtiyacınız olacak bir proje peşindeyseniz, günler ve gecelerce ponpon yapmakla uğraşmamanız için tek seferde 4-6 ponpon yapabileceğiniz bir yöntemi de şurada anlatıyorum.  Umarım faydalı olur.

Ponponla yapabileceğiniz envai çeşit projeye dair fikir edinmek için şuraya, ponpon dosyasının tamamını görüntülemek için de şuraya tıklayabilirsiniz.

Sevgiler,

D.

5 COMMENTS

Comments are closed.