Yeni Başlayanlar için Blog Yazmak 2: İçerik Mevzusu

-

Kendi blogunuzu açmaya karar verdiniz. Tebrikler! Artık siz de resmen bir “içerik üreticisi”siniz ve blog yazmakla ilgili en önemli şeyi öğrenme zamanınız geldi:

İçerik kraldır!

a) Ne kadar çok içerik o kadar iyi. Yani kendinize bir blog açıp ayda 1 yazı ekleyecekseniz uğraşmayın bile. Diğer taraftan her gün yazacaksınız diye bir yerlerinizi yırtmanıza da gerek yok.

b) İçerik ne kadar düzenli ise o kadar iyi: önemli olan haftada en az 1 (idealinde her kategoriniz için en az 1) içerik/yazı giriyor olmanız. Bunu tıpkı gazetede veya dergide bir yayın akışı oluşturmak gibi düşünün: okuyucu her hafta aynı gün aynı sayfada yeni bir içerik görmek isteyecektir.

[dropcap]U[/dropcap]nutmayın, iyi bir blogger olmayı hedefliyorsanız bu bir iştir ve her iş gibi belli bir rutin ve ciddiyet gerektirir.

c) Ne kadar özgün içerik o kadar iyi. Yani başkalarından kopyalayıp yapıştırmak için bu işe giriyorsanız, vazgeçin. Yazılarınıza kendinizden bir şeyler koymaktan korkmayın. İnsanlar sizi siz olduğunuz için, olayları sizin ağzınızdan dinlemek için, sizin tavsiyelerinizi merak ettikleri için okurlar. Ve unutmayın, ilk ve en fanatik okuyucularınız her zaman için sosyal medyada sizi takip eden aileniz ve dostlarınız olacaktır.

Bir sonraki yazı: 3. Platform seçimi
Bir önceki yazı: 1. Giriş

Share this article

Recent posts

Popular categories

8 COMMENTS

Comments are closed.

Recent comments