Tavuk suyuna TED Konuşmaları 🙂

-

 


Ne zaman bir TED konuşması izlesem içim ısınıyor. Henüz canlı dinlemesi kısmet olmadı ama Youtube’da gani gani bulabilirsiniz bu konuşmalardan. Kendini motive etmek, yeterince yüksek sesle söylenmediğini düşündüğünüz ilginç tespitleri dinlemek,  yeni yaklaşımlar öğrenmek isteyen herkese tavsiye ederim – epi topu 20dk sürüyor ve alanının en iyileri tarafından veriliyor. Türkçe altyazılı olanları, hatta Türkçe yapılanları da var.

TED, http://www.ted.com/ sitesini açar açmaz da görebileceğiniz gibi “ideas worth spreading” – “yaymaya değer fikirler” mottosuyla hareket eden bir sivil girişim. Çeşitli güncel konular hakkında konferanslar, etkinlikler yapıyor, ödüller dağıtıyor. Teknoloji sağolsun fikir yaymanın bu denli kolay olduğu bir çağda, yaymaya değer fikirleri yaymakta benim de bir tuzum olsun istedim ve sizle yukarıdaki videoyu paylaştım.

Yeni çağın iş düzeninin nasıl olması gerektiğine dair çok ciddi ipuçları verdiğini düşündüğüm bu videoyu, temelde “motivasyon” konulu olmasından mütevellit seçtim. Youtube’da ufak bir gezinti yaparak siz de ilgi alanınıza uygun pek çok farklı konudan ve konuşmadan nasibinizi alabilirsiniz Haydi hayırlı ilhamlar efem 🙂

 

Share this article

Recent posts

Popular categories

Recent comments