Silikon Vadisi’nden budaofis.com’a nasıl geldik?

-

Geçtiğimiz ay start-up aggregator’ı ve Founders Space eğitmeni Steve Austin‘i İstanbul’da ağırladık. Ve olaylar hızla gelişti 🙂

Martı İstanbul Hotel‘de Gelişim Platformu şemsiyesi altında gerçekleşen etkinliğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz şuraya tıklayabilir, etkinlik görüntülerine ulaşmak isterseniz de şuraya tıklayabilirsiniz. Hem bize yatırımcı-startup ilişkileri üzerine bir workshop sundu, hem de sağolsun, bizi ofisimizde ziyaret ederek projelerimizle ilgili bilimum akıllar ve de fikirler verdi.

steve-austin-marti-istanbul-silikon-vadisi-sirlari-sunum-motivasyon-startup-dijital-ilhamverenler

Kanımca söylediği en önemli şey şuydu: start-up girişimci olmak pek çok insanın tahmin edemeyeceği kadar zor bir iş. Psikolojik olarak, finansal olarak yer yer insanı burnout noktasına sürükleyebilen bir dayanıklılık testi.

Steve'le birlikte girişimcilerle konuşuyoruz şekerim :)
Steve’le birlikte girişimcilerle konuşuyoruz şekerim 🙂

Palo Alto’da her hafta buluştukları bir kafe olduğunu anlattı Steve. Her cumartesi öylece, randevusuz, habersiz buluşup fikir alışverişi yaptıklarını, birbirleriyle dertleştiklerinı, kaynak ve iş paylaştıklarını anlattı. Tıpkı bir tür grup terapisi gibi, bütün girişimcilerin birbirlerinden destek alarak motive oldukları, tıkandıkları yerde birbirlerinin deneyimlerinden ve zekasından faydalanarak devam etme gücünü bulduklarını anlattı. Böyle bir “ekosistemin,” her yerde olduğu gibi İstanbul’da da bulunmasının çok yararlı olacağından bahsetti.

Peki biz ne yaptık?

Biz önce dinledik.

Düşündük. Sonra da taşındık.

Ekibimizi içerideki odalara doğru yerleştirdik.

Böylece ofisimizin deniz gören ön tarafını, dijital sektörde çeşitli iş kollarında çalışan start-up girişimcilere, içerik üreticilerine ve freelancer’lara ayırmış olduk. Yani temelde bloggerlara, tasarımcılara, kod yazarlarına, geliştirici ve e-ticaret yapanlara özel, birbirimizden beslenebileceğimiz ve omuz omuza büyüyebileceğimiz, kafe köşelerinden hallice bir ortamımız olsun istedik. Böylece budaofis.com‘u bir “co-working space” olarak açmaya karar verdik.

Ekrandan gözleriniz yorulmasın diye manzaramız, radyasyona karşı kaktüsümüz var.
Ekrandan gözleriniz yorulmasın diye manzaramız, radyasyona karşı kaktüsümüz var.

Yanlış anlaşılma olmasın, ön tarafı ortak kullanıma açmayı zaten bir süredir planlıyorduk ama Steve’in gelişi hem işleri hızlandırdı, hem bu işi nasıl bir çerçevede yapmamız gerektiğini belirlememize yardımcı oldu, hem de ne kadar önemli bir amaca hizmet edeceğimizi göstererek bize cesaret verdi.

Websayfamız açılmak üzere. Vefakat bizi Facebook ve Instagram‘dan yakinen takip edebilir ve detayları da ilanımızdan öğrenebilirsiniz.

Bizimle birlikte büyümek isteyebileceğini düşündüğünüz birilerini tanıyorsanız da bu yazıyı onlara iletin olur mu!

Ne demişler: sharing is caring 😉

Sevgiyle,

Deniz

 

Share this article

Recent posts

Popular categories

1 COMMENT

Comments are closed.

Recent comments