Sevgililer Günü için Romantik El Yapımı Hediye Önerileri

-

Sevgililer Günü’nde sevgilinize kazak, cüzdan, parfüm almaktan bıktıysanız bu yıl ona daha özel birşeyler yapabilirsiniz. Kendi ellerinizle hazırladığınız bir hediye için hazırladığım öneriler aşağıda. Birini, ikisini, üçünü birleştirerek setler de hazırlayabileceğiniz gibi, özel bir deneyimle birleştirerek de sevgilinize sunabileceğiniz hediyeler seçmeye gayret ettim 😉

İlginizi çeken projenin resminin altında bir kaynak linki göreceksiniz. Tarifin orjinaline gitmek için bu linke tıklayın. Link İngilizce olsa da, bolca resimden neyin nasıl yapıldığını çıkartabileceğiniz gibi – hazreti Google’ın tercümesine de nail olabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şuradaki yazım size yardımcı olacaktır. Şimdiden iyi eğlenceler!

Hediye paketlemek için kullanabileceğiniz alternatif yaratıcı malzemeler için tıklayın.
Hediye paketlemek için kullanabileceğiniz alternatif yaratıcı malzemeler için tıklayın.

1. Çift Kişilik Eldiven

Çünkü kışın eldivenle gezerken el ele tutuşulmuyor! Doğru mu? Doğru. Kaynak linkine tıklayıp kalıbı alıp örmeye uğraşmak zor geliyorsa şuradan direk satın da alabilirsiniz. 

Kaynak: yarnspirations.com
Kaynak: yarnspirations.com

2. Kalpli Sabun

Sabun yapmak gibi bir hobiniz varsa, biraz gliserin ve kalp şeklinde kalıplarla sevdiğinize özel bir dolu sabun yapabilir, hobi dükkanlarında satılan harf kaşelerinden alarak üzerine istediğiniz masajı yazabilirsiniz. (Sabun malzemelerini nereden alırım diye soranlar için şurada bir sabun yapım seti var.) Birlikte alacağınız duşları bu sabunlarla yapmak çok özel olacak!

Kaynak: marthastewart.com
Kaynak: marthastewart.com

3. Çerçevelenmiş Dudaklar

Çok basit, çok romantik bir hediye. En sevdiği rujlarınızı kullanarak büyükçe bir kağıda öpücükler bırakın ve çerçeveleyin.

abeautifulmess.com
Kaynak: abeautifulmess.com

4. Lovopoly

Bunu yapmak biraz zahmetli gözüküyorsa da, aslında değil. Bir kartona monopoly şablonu kullanarak şu ana kadar birlikte gittiğiniz ve yaşadığınız her yeri yazıyor, ortasını da istediğiniz gibi süslüyorsunuz. Evleri, otelleri ve parayı gerçek Monopoly’den ödünç alıyorsunuz. Tren yollarını Cruise şirketlerinin isimleriyle değiştiriyorsunuz, “Hapis” “Ev” oluyor, “Şans” ve “Ceza” kartlarını da kendi hayatınızdan örneklerle yeniden yazıyorsunuz. Aslında bütün olay sizin yaratıcılığınıza kalmış, istediğiniz gibi değiştirin 🙂

Kaynak: loveactually-blog.blogspot.com.tr
Kaynak: loveactually-blog.blogspot.com.tr

5. Aşkın Beş Duyusu Kutuları

Her kutuya 5 duyudan birinin öne çıktığı bir hediye koyun, paketleyin. “Dokunma” duyusu için ufak bir masaj aleti, “Tat” için kendiniz yaptığınız kurabiyeler, “Koku” için ufak bir parfüm… Bu yıl sevgiliniz 1 değil, tam 5 hediye alacak!

Kaynak: whatsonmyporch.blogspot.com.tr
Kaynak: whatsonmyporch.blogspot.com.tr

6. Çift Bardaklar

Bütçemiz çok yüksek değilse, kırtasiyelerde satılan “Sharpie” marka kalemlerden (ya da herhangi bir silinmeyen mürekkepli kalemden) alarak beyaz bardakların üstüne istediğiniz mesajı yazabilir, birbirini tamamlayan bir bardak seti yaratabilirsiniz.

Kaynak: abeautifulmess.com
Kaynak: abeautifulmess.com

7. Aşkınızın Haritası

Tanıştığınız, çıkmaya başladığınız, evlendiğiniz ve yaşadığınız yerleri haritadan bulup işaretleyin. Kalp şeklinde kesin ve çerçeveleyin. Özellikle seyahat etmeyi seven çiftler için mükemmel 🙂

Kaynak: queenbcreativeme.blogspot.ca/
Kaynak: queenbcreativeme.blogspot.ca

 

Mükemmel bir romantik akşam yemeği için ihtiyacınız olan her şey.
Mükemmel bir romantik akşam yemeği için ihtiyacınız olan her şey.

8. Evde Sinema Gecesi Seti

Aslında tek istediğiniz evde geçireceğiniz sakin bir geceyse, hediye sepetlerinin şahını hazırlayabilirsiniz. Şampanya, ev sevdiğiniz filmin DVD’si, çikolata ve belki de seksi bir iki sürpriz. Güzel bir kurdeleyle paketleyip, romantik bir mesajla tamamladınız mı, olay bitmiştir.

Kaynak: thedatingdivas.com
Kaynak: thedatingdivas.com

9. Kupon Kitabı

Sevdiğinize yıl boyu kullanabileceği bir hediye vermek istiyorsanız, “yatakta kahvaltı,” “yarım saatlik sırt masajı” gibi onu şımartacağınız sürprizlerden oluşan bir kupon kitabı tasarlayabilirsiniz. Herşeyi tek tek elle hazırlamak istemiyorsanız canva.com‘da işinizi kolaylaştıracak pek çok seçenek mevcut.

Kaynak: allwomenstalk.com
Kaynak: allwomenstalk.com

10. Yatakta Kahvaltı

Hazır yukarıda bahsi geçmişken, sevgilinize yatakta ağız sulandıran bir kahvaltı sepeti hazırlamak güne mükemmel bir başlangıç yapmanızı sağlar. Kendinizi klasik Türk usulü serpme kahvaltıyla kısıtlamayın: bir gün öncesinden hazırlayacağınız bir kek, biraz reçel, taze meyveden oluşan bir sepeti seyahate yanınızda bile götürebilirsiniz.

Kaynak: allwomenstalk.com
Kaynak: allwomenstalk.com

11. Ev Yapımı Hindistancevizli Peeling

Birlikte banyo/masaj olayına girecekseniz, önden hazırlayacağınız bir hindistancevizli peeling kendinizi bebekler gibi şımartmanızı sağlayacak. Üstelik hazırlaması da çok kolay! Bu yazıdaki başka tariflerle birleştirerek bir sepet halinde de sunabilirsiniz 😉

Kaynak: smartschoolhouse.com
Kaynak: smartschoolhouse.com

12. Ev Yapımı Masaj Yağı

Kendi masaj yağınızı yapmanın üç adımı var: Jojoba, tatlı badem, avokado veya zeytinyağı gibi temel bir yağ seçin. Ylang ylang, gül, yasemin, sandal ağacı, nane gibi aromatik yağları ekleyin. Işık görmemesi için koyu renkli bir şişeye koyun ve şişeyi elleriniz arasında yuvarlayarak karıştırın. Özel bir tarif arıyorsanız internet sizin için derya deniz, hazreti Google’a sorun yeter.

Kaynak: everblossom.net
Kaynak: everblossom.net

13. Ev Yapımı Masaj Mumu

Masaj yağından bir tık ileriye gidin: masaj mumu. Daha sıcak, daha keyifli. İnternetteki tariflerle çoğunlukla klasik balmumu yerine “soy wax” yani soyadan yapılmış balmumu kullanılıyor, bunun da sebebi erime noktasının klasik balmumundan daha düşük olması. Yani teninizi daha az yakacak olması. Aşağıdaki tarifi balmumu kullanarak da yapabilirsiniz. Siz yine de erimiş mumu direk cilde dökmeyin derim ben 😉

Kaynak: blog.freepeople.com
Kaynak: blog.freepeople.com

Umarım işinize yarar,

Sevgiler,

D.

Share this article

Recent posts

Popular categories

Recent comments