Müzik piyasasında ünlü olmak için albüme ihtiyacınız yok. Canlı kanıtı: Ekin Beril.

-

Ekin Beril’in kim olduğunu bilmiyorsanız ismini Google’da aratın: karşınıza “Instagram’ı sallayan kız,” “Sosyal Medyayı Sallayan Kız” gibi tasvirler çıkacaktır. Halbuki @ekinberil, yakın gelecekte Türkiye’de “Müzik Sektörünü Sallayan Kız” olarak bilinmeye aday. 

#sebastian çok fena dilime dolandı. Şarkı süper ??

ekinberil (@ekinberil) tarafından paylaşılan bir video ()

Daha önce müzik dünyasında isim yapmak için bir plak şirketi anlaşmasına ihtiyaç duymadığınızı “Pomplamoose’un hikayesi” üzerinden anlatmıştım. Bu hikaye ne kadar etkileyici olsa da Amerika’daki koşulların Türkiye’den farklı olduğunu ima edenler olmuştu. Ekin Beril ise bu şekilde düşünenlere tokat gibi bir cevap. Yaklaşık 1 yıl önce açtığı Instagram hesabı üzerinden, çoğunluğu a capella olmak üzere, yüzünün tamamını bile göstermeden 15 saniyelik videolar hazırlayan @ekinberil‘in-sadece Instagramdaki- takipçi sayısı an itibariyle 220 bin. Etkileşimleriyse dudak uçuklatıcı: sadece 55 içeriği olmasına rağmen, kimi paylaşımlarının beğeni sayısı 60 bine, yorum sayısı da 7 bine kadar çıkıyor.

Please don’t stop the music ✌️?? #ekinberil

ekinberil (@ekinberil) tarafından paylaşılan bir video ()

Üstelik ukulele çalıyor! 🙂

Ekin Beril, sağolsun, #ilhamverenler için bazı soruları cevaplamayı kabul etti. Anlayacağınız, önümüzdeki hafta size kendisiyle ve tekniğiyle ilgili daha detaylı bilgiler geliyor 😉

Sevgiler,

D.

 

 

 

Share this article

Recent posts

Popular categories

Recent comments