Büyüklere özenen, bardaktan su içmek isteyen bebekler için Sassy Alıştırma Bardağı

-

Son zamanlarda parkta, sokakta beni durdurup Leyla’nın su şişesini soruyorlar: “Aaa, ne kadar da güzel?!” Teşekkür edip bir biraz da utanarak Amerika’dan geldiğini, çok memnun olduğumu söylüyordum hep. Sonra düşündüm: yahu Amazon’dan herşey Türkiye’ye geliyor – yazsam ya ben bu ürünü! Herkes faydalansın!

Sizin çocuğunuzu bilmem ama Leyla hep bize özeniyor. Bizim yediğimiz yemeklerden, bizim kullandığımız sofra takımlarını kullanmak istiyor örneğin.

Bizim içtiğimiz bardaktan içmek hele çok istiyor.

Ama henüz kendi başına su bardağından su içebildiğini görmedim. Ya kendini kaybedip bütün bardağı kafasına dikmek istiyor, ya içine üfleyip baloncuklar çıkarmaya çalışıyor. Sonuç: boğulmaya çalışmak, bütün kıyafetlerini ıslatmak suretiyle anneyle elbisemi değiştirmeyeceğim kavgası, çeşitli tonlarda çığlıklar ve herkes için sinir bozukluğu.

Yalnız, halamız ve babaannemiz sağolsun, Amerika’dan gelen bir ürün hayatımızı kurtarıyor.

Gerçek bir bardak görünümünde, yani pipetli veya sert uçlu değil. Etrafından 360 derece su içebildiği gerçek bir “alıştırma bardağı.” Üzeri kapalı olduğu için kesinlikle dökülmüyor. Leyla kenarındaki plastikten emerek suyu içebiliyor ve hafifçe de zorlandığı için bütün bardağı ağzına dikemiyor.

Bu alıştırma bardaklarını kullanmaya başladığımızdan beri gerçek bir bardaktan içmeye çalıştığında da azar azar içmeyi, suyu kafasına dikmemeyi öğrendi. Anladığım kadarıyla bardaktan doğru düzgün su içebilmesi için kullanması gereken kasların aynısını kullanıyor bu alıştırma bardaklarından su içerken.

Ürünün farklı boyutları mevcut. Bizde en büyüğü var.
Ürünün farklı boyutları mevcut. Bizde en büyüğü var.

Leyla gece yatağında mutlaka su bulunmasını istiyor, özellikle sıcak yaz gecelerinde uyanıp uyanıp içiyor. Bu bardaklar kesinlikle su sızdırmıyor, yatakta hangi pozisyonda durursa dursun dökülmüyor.

Benim kullandığım “Sassy” marka “Grow Up Cup” modeli bardaklar BPA içermiyor. Temizliği çok kolay ve arzu ederseniz bulaşık makinesinde de yıkayabiliyorsunuz. Daha ufak çocuklar için kenarında tutacakları olan modelleri de var ve bebeğiniz biraz büyüdüğünde tutacakları çıkarabiliyorsunuz da.

Piyasada ürünün farklı modelleri farklı markalar bünyesinde de mevcut: Örneğin Munchkin ve Avent de benzer ürünleri satıyor. Amazon’dan satın almak isterseniz, Türkiye’ye gönderim yapan satıcılardan alışveriş yapmayı unutmayın. Zaten ürününüz maksimum 2-3 hafta içinde elinizde olur.

Sassy Grow Up Cup – daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayın.

Munchkin Miracle 360 Trainer Cup – daha fazla bilgi ve satın almak için için tıklayın.

Yok eğer Türkiye’de bu ürünü nereden bulabilirim diyorsanız, piyasada gördüğüm en yakın model Avent’inki. Joker.com.tr’de satılıyor, her dükkanda bulunuyor mu bilmiyorum:

avent-magic-cup-alistirma-bardagi-sassy-grow-up-cup-alternatif-alisveris-benimsectiklerim-anne-bebek
Avent Magic Cup – daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayın.

Umarım yararlı olur.

Sevgiler,

D.

Share this article

Recent posts

Popular categories

Recent comments