Budamedya.com Manifestosu

-

1. budamedya.com, tekelleşmiş ve tek tipleşmiş geleneksel ana akım medya söylemine karşı, güncel ve özgün içerik üreticisi bağımsız blogları derleyen bir yayın platformudur. Güncel, sosyal ve bağımsız olmayı hedefleyen yeni nesil bir yayın anlayışını ilke edinmiştir.

2. budamedya.com sayfasına reklam almaz. Yazarlarının sponsorlu içerikler dahil hiçbir konuda yazdığı yazıların içeriğine karışmaz, yazıları düzenlemez ve/ya sansürlemez. budamedya.com, ana sayfasında link verdiği yazıların hiçbiri hakkında sorumluluk almaz.

3. budamedya.com özgür fikirlerini beyan eden her türlü tüketici ve üreticinin kamuoyu yaratabilmeleri adına daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlamaya çalışır. Bu amaçla blog yazarlarına farklı şekillerde destek olmayı görev bilir. budanetwork.com, budakampus.com ve budaofis.com tam da bu amaca hizmet etmek üzere kurgulanmış markalardır.

4. Bir blogun budamedya.com sayfa akışına eklenebilmesi için gereken kriterler aşağıdaki gibidir:

a) En az 3 ay önce ya da budakampus.com desteğiyle açılmış olması;

b) Ayda en az 1 (ama tercihen daha fazla sayıda) özgün içerik üretmesi;

c) Yazar veya yazarlarının gerçek isim veya rumuz kullanması farketmeksizin, yazılarının arkasında mutlaka gerçek ve ulaşılabilir kişiler olarak durabilmesi;

d) Yayınlanan içeriklerinin hiçbir basılı yayın mecrasında düzenli olarak yayımlanmıyor olması.

Bu kriterleri karşılayan bütün bloglar budamedya.com’da özgürce yayımlanabilir.

 

 

Share this article

Recent posts

Popular categories

1 COMMENT

Comments are closed.

Recent comments