Blogger ve İçerik Editörlerine Yeni Yıl Hediyesi: Blog Planlayıcı!

-

SCONetworks‘te koçluğunu yaptığım (ve de yapmadığım) bütün bloggerlara söylediğim gibi, bir bloggerın bir yayın akışı ve kendine has bir çalışma düzeni olması şart.

Bu yüzden size 2015’te blogunuz alsın yürüsün diye işinizi kolaylaştıracak editoryal şablonlar hazırladım.

[dropcap] B [/dropcap]en tasarımcı değilim ve tüm işi Canva’yla yaptım. Dolayısıyla bir şekilde gözünüzü rahatsız edecek tasarımsal detaylara takılıyorsanız bundan çok daha iyisini Photoshop kullanarak yapabileceğinize eminim.

blog-planlayici-takvim-bloggerinarackiti

  • İlk sayfada tarihsiz bir aylık takvim göreceksiniz: aylardan Ocak veya Aralık, yıllardansa 2015 ya da 5510 olması farketmez – tarihsiz bir takvimi istediğiniz gibi, yeniden ve yeniden kullanabilirsiniz.
  • İkinci sayfada ise bir yapılacaklar listesi bulunuyor. Eğer siz de benim gibiyseniz, blogunuzla veya sosyal medya hesaplarınızla ilgili bir sürü ıncık-cıncık iş oluyordur. Elinizin altında bir yapılacaklar listesi bulunması bu anlamda işinizi hayli kolaylaştıracaktır. Diğer taraftan bu listeyi içeriklerinizi yayınlamadan önce son detayları kontrol edeceğiniz bir check-list olarak da kullanabilirsiniz.
  • Üçüncü sayfayı notlara ayırdım. Blog fikirleri, unutulmaması gereken detaylar, takvime sığdıramadığınız açıklamalar bu sayfa üzerinde rahatlıkla yer bulabilir.
  • Son sayfada ise, yine esnek kullanılabileceğini düşündüğüm bir “önemli tarihler” şablonu var. Ben bu şablonu hakkında içerik üretebileceğiniz önemli günler ve haftaları aklınızda tutabilmek, ayın başından içerik takvimize yerleştirebilmek için öneririm. Ama iş bitimi tarihlerini planlamak (deadline’lar) veya sizin aklınıza gelebilecek herhangi bir başka amaç için de kullanabilirsiniz tabii ki.

Umarım naçizane hediyem işinize yarar 🙂  Blog planlayıcınızı indirmek için tek yapmanız gereken bu yazının altındaki forma e-mailinizi bırakmak. Onay mailinizle birlikte indirme linki de elinize ulaşacaktır.

Harika bir 2015 geçirmeniz dileğiyle!

Sevgiyle kalın,

Deniz

[line]Share this article

Recent posts

Popular categories

1 COMMENT

Comments are closed.

Recent comments