5 adımda bebeğinizin odasını çocuk odasına dönüştürün

-

Bebeğiniz büyüyor. Artık alt bezi istasyonuna değil, ufak bir çalışma masasına; bebek yatağına değil çocuk yatağına ihtiyaç duyuyor. Ben de bu yazıda, odanızın tamamını yenilemek zorunda kalmadan, nasıl ufak değişikliklerle artık büyüyen bebeğinize uygun yeni bir oda yaratabileceğinize dair ipuçları vermeye çalışıyorum efem.

1. Yeni yatağa geçin!

Bebeğiniz artık dört tarafı kapalı bir yatakta yatamıyorsa, bezini attıysa ve bir çocuk yatağına geçmeye hazırsa, yeni odasındaki ilk değişen şey yatağı olacak. Yerden çok yüksek olmayan, daha renkli ve neşeli çarşaf takımları kullandığınız bir yatak onu çok mutlu edecek! Yataktan yuvarlanıp düşmesinden korkuyorsanız pek çok mağazada satılan yatak bariyerlerinden alabilirsiniz.

Tripper yatak kenar güvenliği joker.com.tr'de 69.90TL.
Tripper yatak kenar güvenliği joker.com.tr’de 69.90TL.

2. Alt değiştirme ve bebek bakım alanını yeniden düzenleyin!

Eğer alt değiştirme üniteniz, aynı zamanda bir şifonyerse, o zaman üzerindeki eşyalardan kurtulup yerine kitap ve oyuncakları koymanız yeterli olacaktır. Yok alt değiştirme üniteniz sadece bir alt değiştirme ünitesiyse o zaman losyon ve bezleri kaldırdığınızda oyuncak koymak için kullanabilir misiniz, onu düşünün. Ya da tümden kaldırın, böylece odaya minik bir çalışma masası – sandalye ya da kitaplık koyabilirsiniz 😉 Aşağıdaki ürünün beyazını ben aldım, son derece memnunum. Kitaplarını kendi kaldırıp koyabiliyor ve hepsini aynı anda görebiliyor 🙂

KidKraft çocuk kitaplığı amazon.com.tr'de $40.
KidKraft çocuk kitaplığı amazon.com’da $40.

3. Daha çok oyun alanı yaratın!

Emzirme koltuğunu, yürütecini, titreşimli bebek sandalyesini ve alt bezi ünitesini kaldırdığınızda çocuğunuzun odasında tahmininizden daha çok yer açmış olacaksınız. Yeni odasında çocuğunuz kendi ilgi alanlarına yönelik oyun oynayabileceği genişçe bir alan olması çok hoşuna gidecek. Bu alanı isterseniz minik bir çadır, ufak bir mutfak veya alet masası, yahut kendi boyunda mobilyalarla zenginleştirebilirsiniz.

Hello Kitty ahşap mutfak seti armaganoyuncak.com'da 449TL.
Hello Kitty ahşap mutfak seti armaganoyuncak.com’da 449TL.

4. Daha çok saklama alanı yaratın!

Bebeğiniz büyüdükçe, oyuncakları ve kitapları da onunla birlikte büyüyor. Legolar, eski kıyafetler, yapbozlar ve kitaplar için ekstra yer açmanız, hem odasını daha derli toplu tutabilmenizi, hem de erişebildiği yerlerden oyuncaklarını kolayca alıp yerine kaldırabilmesini sağlayacak. Böylece küçük hanıma ya da beye oda toplamanın erdemlerinden de erkenden bahsedebilmiş olacaksınız. Sepetler, kutular, duvar rafları, askılar… hepsi hayat kurtaracak.

2Stories House raf altincicadde.com'da 349TL. (şu anda indirimde!)
2Stories House raf altincicadde.com’da 349TL. (şu anda indirimde!)

5. Duvarları yenileyin!

Artık her yerde satılan duvar stickerlarından alabilir veya bir duvarı onun istediği gibi bir duvar kağıdıyla kaplayabilirsiniz. Ya da onun yaptığı resimleri çerçeveleyerek duvarına asabilirsiniz – çok hoşuna gidecektir 🙂 Duvarda yaptığınız ufak ve ucuz değişikler, odanızın havasını hemen değiştireceği gibi, şeker renklerinden canlı renklere geçişi sağlayarak daha yaşına uygun, daha çok sahiplenmek isteyeceği bir odaya hızla dönüştürebilirsiniz.

Prenses şatosu duvar yapışkanı amazon.com'da $20.99.
Prenses şatosu duvar yapışkanı amazon.com’da $20.99.

 

NOT: Daha fazla ilham arıyorsanız, homify.com’un çocuk odası seçenekleri sizi gerçek mimari örnekler üzerinden besleyecek, heyecanlandıracak ve mutlu edecektir efem 😉 Tavsiye ederim.

Umarım işinize yarar,

Sevgiler,

D.

Share this article

Recent posts

Popular categories

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments